Mellplasztika és a szoptatás: Mit érdemes tudni a beavatkozás előtt?

Mellplasztika

Mellplasztika

A terhességet követően gyakran előfordul, hogy a keblek megereszkednek, már nem mutatják a régi formájukat, ezért sok hölgy dönt a mellplasztikai beavatkozás elvégzése mellett. Igen ám, de felmerül a kérdés is, hogy lehet-e szoptatni a műtétet követően? A www.drfalus.hu weboldalon erre is kitér egy népszerű mellplasztika sebész. Érdemes elolvasni a tájékoztatót a weboldalon, mert ebből minden információt megismerhetünk a mellplasztika témájában. Megtudhatjuk többek között, hogy mellnagyobbítás után az esetek többségében szoptatni is lehet, mert a korrekció nem érinti a tejcsatornát.

Természetesen, a beavatkozás előtt szükséges néhány fontos vizsgálatot elvégezni. 40 éves kor alatti páciensnek el kell végeznie az EKG-t, labort, mellkasröntgent, mell ultrahangot vagy mammográfiát. A 40 éves kor fölötti hölgyeknél mammográfia szükséges. Azoknak, akik korábban már vettek részt plasztikai sebészeti beavatkozáson, esetleg valamilyen akut, krónikus betegségben szenvednek, további vizsgálatokra is szükségük van.

Mikor javasolt a mellnagyobbítás?

Abban az esetben, ha valakinek túl kicsik a mellei és nem tudja elfogadni ezt a legfontosabb női testrészét, ilyenkor a mellnagyobbítás optimális megoldást jelent számára. Az operáció segítségével ugyanis több mérettel növelhető a keblek térfogata. Lelki problémát, önbizalomhiányt okozhat az is, ha nem egyformák a mellek, vagyis szemmel látható eltérés van a két kebel között. Ugyanakkor tudni kell, hogy a természetben nincs tökéletes szimmetria és a kis eltérés nem is zavaró. Nagyobb eltéréseknél viszont az aszimmetria-korrekció segíthet.

Szülés után, a kor előrehaladtával vagy nagyobb fogyást követően megereszkedhetnek a mellek, mivel veszítenek a feszességükből. Mellimplantátum-beültetéssel visszaállítható az eredeti állapot, a keblek újra teltek és feszesek lesznek. Egyéb korrekciókkal szintén kombinálható a mellnagyobbítás, például, ha a mellbimbóudvar aszimmetrikus vagy túl nagy, de át lehet formázni a mellbimbót is, ha annak méretével vagy formájával elégedetlen valaki.

Nem kockázatos ez a műtét?

Mint minden orvosi beavatkozásnak, úgy a mellplasztikának is előfordulhatnak szövődményei. Viszont ez a leggyakrabban végzett plasztikai beavatkozás, aminek minimális a kockázata. A rizikófaktorok közé sorolható az utóvérzés, a gyulladás, a fertőzés, illetve a mellbimbó érzékenységének megváltozása. A szakemberek ezeket az eseteket a kötelező kontrollvizsgálatok alkalmával kiszűrik és biztosítják a megfelelő ellátást.

A műtétet követően, az implantátum körül kialakul egy kötőszövetes tok (capsula), ami tulajdonképpen egy hártyavékony burok az implantátum körül. Az implantátum helyzetében, a szervezet egészségének fenntartásában ez fontos szerepet játszik. Előfordulhat, hogy ez a tok erősödik, tokzsugorodás alakul ki, ami deformálja a mellet, ez néhány hónap elteltével érzékelhető. Nagyon ritkán, de az is megtörténhet, hogy az implantátum körül kialakult savógyülem miatt elmozdul. Tehát, lehetnek problémák, azonban nem szabad negatívan hozzáállni ehhez a műtéthez.